ul. Jana Pawła II 11, 33-180 Gromnik msw@malopolskiewiniarstwo.pl +48 534 030 430

TuchoViniFest – I Międzynarodowy Festiwal Wina w Tuchowie (5-7 sierpnia 2016)

Małopolskie Stowarzyszenie Winiarzy oraz Miasto i Gmina Tuchów zapraszają wszystkich miłośników wina na I Międzynarodowy Festiwal Wina w Tuchowie w dniach 5-7 sierpnia 2016 r.

 
Tuchów i okoliczne gminy oferują jedne z najlepszych warunków do uprawy winorośli w Polsce. Zbocza o nachyleniu południowym i południowo-zachodnim, łagodne wzgórza o wysokości 100-150 m nad dnami dolin oraz odpowiednie warunki klimatyczne – to wszystko powoduje, że okolice Tuchowa są idealne do produkcji wina.

Miasto Tuchów posiada również wieloletnią tradycję współpracy z zagranicznymi miastami bliźniaczymi, których ma aż osiem, w tym m.in. Mikulov – czeską kolebkę winiarstwa.

W dniach 5-7 sierpnia zapraszamy wszystkich miłośników wina oraz pasjonatów enoturystyki do Tuchowa na I Międzynarodowy Festiwal Wina TuchoViniFest, I Międzynarodowy Konkurs Win TuchoViniContest oraz XI Konwent Polskich Winiarzy.

Bogaty program pozwoli przybliżyć wszystkim tajniki uprawy winorośli i produkcji wina. Będzie to wspaniała okazja do wymiany wiedzy, doświadczeń i wskazówek. Winiarze chętnie podzielą się swoją wiedzą i udzielą porad jak założyć winnicę, pielęgnować ją i na końcu wyprodukować dobre wino. Nie zabraknie też niczego dla żołądka i ducha. W programie zaplanowano degustacje oraz występy artystyczne.

Zapraszamy do Tuchowa!

 
Więcej informacji i szczegółowy program Festiwalu znajdują się na stronie: www.tuchovinifest.pl
Zachęcamy do śledzenia profilu https://www.facebook.com/tuchovinifest/
oraz do dołączenia do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/146686632409134/Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *